Zveme Vás na webinář

  • KomfortPlus.cz
  • Aktuality
  • Zveme Vás na webinář: VYUŽITÍ STROPNÍHO VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ PRO VEŘEJNÉ BUDOVY

WEBINÁŘ VYUŽITÍ STROPNÍHO VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ PRO VEŘEJNÉ BUDOVY

 

11.6.2024 v čase 8.00 - 10.00 hod.

REGISTRACE na webinář

 

01: SAPP - stropní chlazení a vytápění

Různé sektory, stejné potřeby: optimalizace vnitřního komfortu a sladění výkonu systému vytápění/chlazení s potřebami úspory energie. V nadcházejícím webináři budeme hovořit o systémech sálavého stropního vytápění a chlazení pro veřejné budovy, aniž by však byly opomíjely aspekty jako: akustika, estetický výkon a chytré řízení.

Metalický stropní systém SAPP

Z toho plyne volba kovového sálavého stropu SAPP, modulárního lamelového systému, který umožňuje maximální přizpůsobení a zaručuje vysokou účinnost snížení hluku díky ocelovým lamelám, které tlumí všechny typy dozvuku. Konečným výsledkem je zdravé, příjemné a rovnoměrné klima, bez teplotních změn a bez obtěžujícího pohybu vzduchu. Navíc díky nízké tepelné setrvačnosti má systém rychlé uvedení do provozu, což snižuje spotřebu energie. 

sapp png

Sádrokartonový systém Leonardo

Alternativou k metalickému stropu je sádrokartonový systém Leonardo, panel obsahující izolaci, sádrokarton a potrubí pro rozvod topné a chladící vody. Široká nabídka typů, roztečí potrubí a povrchové úpravy. Panely jsou vhodné jak do vlhkého prostředí, objektů se zvýšenými nároky na požární odolnost, tak místnosti s důrazem na optimalizaci akustiky. Všechny varianty nabízí rovnoměrné rozložení teplot a dosažení požadovaných interiérových teplot. 

04: Eurotherm Leonardo 2

Proč je to užitečné?

Snadno se instaluje, stává se plnohodnotným falešným stropem. Umožňuje maximální flexibilitu designu, snížení stavebních prací a dokonalou estetiku.

Proč je to při chlazení efektivní?

Tepelné čerpadlo sálavého systému pracuje při 16°C a ne při 7°C. Pokud je například venkovní teplota 35 °C, tepelné čerpadlo, které ochladí vodu na 16 °C, aby fungovalo, bude účinnější než čerpadlo, které potřebuje ochladit vodu na 7 °C. V důsledku toho – při stejném množství spotřebované energie – bude energetická účinnost systému přibližně o 25 % vyšší.

Proč je to udržitelné?

Zaručuje rychlou aktivaci při vytápění a chlazení, je kompatibilní se všemi obnovitelnými zdroji energie a je optimální v kombinaci s vysoce účinnými výrobními systémy, jako je tepelné čerpadlo. Jako všechny naše systémy garantují životnost minimálně 50 let.

Proč je to chytré?

Všechna naše řešení jsou technologickými ekosystémy navrženými tak, aby fungovaly s ohledem na úsporu energie a bez obětování pohodlí díky integraci s řídicí jednotkou Smart365 pro personalizované řízení klimatu.

Registrace na webinář