Eurotherm SAPP

Eurotherm SAPP

METALICKÝ STROPNÍ SYSTÉM

Systém SAPP umožňuje instalovat stropní vytápění a chlazení do libovolných prostor.

Tento systém se skládá z kovových profilů světlé či tmavé barvy doplněné o trubku Midix Plus 14×1,25. Panely mají také výbornou akustickou vlastnost. Zároveň je možné instalovat doplňující vertikální akustické bariéry pro odhlučnění jednotlivých kancelářských prostor.

Největší výhodou je vytvoření velkoplošného vytápění a chlazení v jedné stavební konstrukci.

002: Eurotherm SAPP - ukázka realizace
Ukázka realizace metalického stropního systému SAPP

 

014: Eurotherm SAPP - realizace 2

Výhody metalického stropního systému SAPP

 • nadčasový design
 • nízká spotřeba energie
 • vysoká účinnost
 • výborné akustické vlastnosti
021: Eurotherm SAPP - realizace 3

Oblast využití

 • kanceláře, showroomy
 • konferenční místnosti
 • restaurace a kavárny
 • ordinace
 • call centra

NEZÁVAZNÁ KALKULACE A POPTÁVKA

BENEFITY SYSTÉMU SAPP

004: Průběh prostorové teploty

PRŮBĚH PROSTOROVÉ TEPLOTY - VYTÁPĚNÍ / CHLAZENÍ

Obrázky popisují průběh teplot sálavého stropního vytápění a chlazení a jeho porovnání s nástěnnou jednotkou typu fan-coil.
S panely SAPP nedochází k žádnému nepříjemnému proudění vzduchu.

 1. průběh teplot u stropního vytápění
 2. průběh teplot při použití radiátorů
010: Stylové použití systému SAPP

STYLOVÉ POUŽITÍ SYSTÉMU SAPP

Modularita kovových lamel umožňuje přizpůsobení konstrukce prostředí. Je tedy možné instalovat sálavý strop a každý jeho komponent v libovolném prostoru.

Stejně snadno je možné vložit část systému (osvětlení, větrací otvory apod.) a příslušenství (značky, cedule, bannery, různá ostatní zařízení atd.).

011: SAPP - jednotný komfort s vysokou účinností

JEDNOTNÝ KOMFORT S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ

SAPP je strop navržený tak, aby se stal nedílnou součástí prostoru, který je v zimě rovnoměrně vytápěn a příjemně ochlazován v létě.

Kontinuita stropu vytváří vizuální jednotnost v prostředí, která podporuje integraci s jakýmkoliv doplňkovým vybavením se zachováním plnohodnotné variability v prostoru.

BEZÚDRŽBOVÝ SYSTÉM

Kovový strop má 90% méně připojení než ostatní systémy, čímž zajišťuje rychlejší instalaci systému.

Dále jsou tato spojení omezena na chodby, technické prostory a nikdy se nenacházejí v kancelářích, konferenčních místnostech nebo v jiných pracovních oblastech.

Chlazení tímto systémem je bezúdržbové, součástí nejsou žádná chladiva, vyznačuje se bezhlučností.

KOMFORT & ENERGETICKÁ ÚSPORA

Rostoucí potřeba na zdravé a komfortní prostředí, požadavky na snížení spotřeby energií a závazek k postupnému snižování škodlivých emisí jsou předpokladem k volbě nízkoteplotních technologií.

Při stavbě nových, více izolovaných budov i rekonstrukci stávajících staveb je možné používat sálavé systémy s nízkými vstupními teplotami, které přispívají k lepší tepelné pohodě a ke snížení energetické spotřeby.

Doplnění sálavého velkoplošného vytápění a chlazení o vhodný zdroj tepla nebo chladu, vhodnou regulaci (viz Smartcomfort) a případně i o řízenou ventilaci lze vytvořit prostředí, ve kterém je klima (teplota / vlhkost) trvale monitorováno a průběžně regulováno v závislosti na podmínkách v konkrétní místnosti i venkovním počasí.

NAVŠTIVTE NÁŠ SHOWROOM

5 odpovědí k systému SAPP

 1. Nedrží se všechno teplo v horní části místnosti, při vytápění stropními panely SAPP?
  Ne, protože podíl sálavé složky je u stropního vytápění velmi vysoký, cca 80%. Na rozdíl od radiátorů a jiných vysokoteplotních systémů vytápění jsou tak primárně ohřívány okolní konstrukce a od nich je následně ohříván vzduch. Rovnoměrný průběh teplot tak vytváří komfortní topení.
 2. Je možné použít stropní systém SAPP i pro chlazení?
  Ano, sálavý stropní systém SAPP je obzvláště vhodný i pro chlazení. Díky své malé tepelné setrvačnosti dokáže rychle reagovat na požadované změny teploty ve velmi krátkém čase. V kombinaci s řízenou výměnou vzduchu jde o nejlepší způsob chlazení bez nežádoucího proudění vzduchu a hluku.
 3. Je možné instalovat systém SAPP na rozsáhlé stropy komerčních objektů?
  Ano. Stropní chlazení SAPP je díky své konstrukci vhodný především na tyto typy instalací. Způsob uchycení kovových profilů resp. jejich délka si poradí s jakýmkoliv požadavkem klienta. Ať už jde o rovnoměrné či členité plochy, systém SAPP se přizpůsobí daným požadavkům.
 4. Jaká je minimální výška, která je třeba pro instalaci stropního systému?
  Pokud není přítomno zařízení pro úpravu vzduchu nebo zvláštní potřeby projektu, je dostatečných 15 cm. Vychází se z požadované minimální světlé výšky místnosti.
 5. Můžou být regulovány jednotlivé místnosti odděleně?
  Ano, díky regulaci Smartcomfort lze nastavit požadovanou teplotu v každé místnosti zvlášť, a to v režimu vytápění i chlazení. Regulace ovládá vždy teplotu topné nebo chladící vody na základě nejnepříznivější místnosti. V režimu chlazení navíc neustále hlídá aktuální hodnotu rosného bodu a podle toho upravuje teplotu chladící vody.

NEZÁVAZNÁ KALKULACE A POPTÁVKA