ZÓNOVÁ  REGULACE  smartcomfort

Komfortní teplota po celý rok

28% úspory nákladů na vytápění

Komfort po celých 365 dní v roce zajišťuje společné řízení teploty a relativní vlhkosti.

 

Pomocí dotykového panelu můžete nastavit požadované hodnoty pro každou místnost zvlášť, přesně podle Vašich požadavků a rozdílných charakteristik.

Systém se přizpůsobuje klimatickým změnám a v reálném čase definuje nejnepříznivější místnost s největším požadavkem na energie.

SMARTCOMFORT_LIVING ROOM.JPG

Optimální "start a stop" řízení

Velkoplošné nízkoteplotní systémy mají obvykle větší tepelnou setrvačnost než-li ostatní způsoby vytápění a chlazení (radiátory, fancoily).

 

Řídící jednotka Smartcontrol určuje zapnutí a vypnutí systému s předstihem, v závislosti na detekované tepelné setrvačnosti dané místnosti. Tak se dosáhne nastavených teplot v požadovaném čase.

 

Díky automatickému rozpoznávání aktuálně nejnepříznivější místnosti tak mohou být požadované teploty dosaženy ve všech místnostech.

Vzdálená správa přes CLOUD

Sledujte a přizpůsobte pohodlí domova v reálném čase, místnost po místnosti, jednoduše tím, že se dotknete displeje svého smartphonu 


Prostřednictvím smart aplikace (Apple iOS a Android) je možné regulovat celý systém z gauče Vašeho domova, v jakémkoliv ročním období.

SMARTCONTROL_APLIKACE.JPG
SMARTCONTROL_APP.JPG
QR_SMARTCONTROL_APP.png
SMARTCONTROL_ANDROID.JPG
QR_SMARTCOMFORT_ANDROID.png

regulace  smartcomfort - TOPENÍ I CHLAZENÍ I VENTILACE

Stejně jako v dokonalé týmové hře, dotykový displej SMARTCONTROL komunikuje s poslední generací "mozku" (Smartbase) umístěného ve skříni pro rozdělovače podlahového vytápění nebo v elektrické rozvodné krabici.

 

SMARTBASE přijímá impulsy a informace z řady termostatů / vlhkoměrů připojených MODBUS technologií nazvaných SMARTPOINT, umístěných v každé místnosti. Dokonalá integrace s úpravou vzduchu jako DEUCLIMA-VMC nebo VMC udržuje řízenou prahovou hodnotu vlhkosti a zaručuje výměnu vzduchu.

SMARTCOMFORT_HOUSE.JPG
SMARTCOMFORT_CONNECTION.JPG
SMARTCONTROL_PARTS_1.JPG

Ovládací jednotka s dotykovým displejem

SMARTPOINT_PART.JPG

Pokojové čidlo teploty/vlhkosti nebo pouze teploty pro snímaní požadované hodnoty

SMARTBASE.JPG

Elektronická sběrnice pro řízení hydraulické částí sálavého systému

SMARTAIR.JPG

Elektronická sběrnice pro řízení ventilačních jednotek VMC A DEUCLIMA-VMC v režimu odvlhčování, chlazení a výměně vzduchu.

SMARTPOINT EXTERNAL.JPG

Venkovní sonda teploty a vlhkosti umístěná na severní straně objektu

smartcontrol 

SMARTCOMFORT_STROM bez regulace.jpg
SMARTCONTROL_BIANCO.jpg

komfort po celý rok

Ovládací prvky digitální řídicí jednotky se používají k dohledu nad zařízením a ke společnému řízení teploty a vlhkosti. Několik jednoduchých gest stačí k nastavení vašich komfortních podmínek kdykoliv v roce, pokoj po pokoji.

inovativní a úchvatný design

Smartcontrol je k dispozici ve dvou barevných provedeních, v barvě černé nebo bílé, s chromovým rámečkem nebo bez něj. Elegantní grafika přináší dotek designu do jakéhokoli prostředí.

SMARTCONTROL_4 VERZE_1.JPG
SMARTCONTROL_4 VERZE.JPG

černá / černá

černá / chrom

bílá / bílá

bílá / chrom

SMARTCONTROL_NABÍDKA.JPG

ovládání dotykového displeje

Chcete-li aktivovat řídící jednotku Smartcomfort, jednoduše se dotkněte povrchu displeje: okamžitě se objeví ovládací ikony pro zobrazení dat všech místností.

SMARTCONTROL_TIMING.JPG
SMARTCONTROL_REŽIMY.JPG

Ikony příkazů umožňují jednoduché a intuitivní ovládání regulace Smartcomfort. Nastavení požadovaných teplot a provozních časových úseků je uživatelsky velice příjemné.

smartpoint 

SMARTPOINT_1.JPG

sensor prostorové teploty a vlhkosti

Základní prvek systému Smartcomfort, detekuje klimatické podmínky místnost po místnosti.

Smartpoint se umísťuje do jednotlivých místností, kde je instalován systém sálavého vytápění či chlazení tak, aby nebyl negativně ovlivňován (sluneční svit, krb atd.)

SMARTPOINT_WIRELESS.JPG

drátové/bezdrátové sensory

Nová generace prostorových čidel, jak ve verzi drátové či bezdrátové, umožňuje snímat aktuální teplotu a vlhkost (systém určený i pro chlazení) nebo pouze teplotu. Komunikace s inteligentní sběrnicí probíhá prostřednictvím protokolu "LoRa", který je schopen zvýšit či snížit průtok v topném systému. Ve volném prostoru je možné dosáhnout komunikace až na vzdálenost 1km. Bezdrátové snímače Smartpoint odesílají data do systému pouze tehdy, když zjistí změny v naměřených hodnotách, čímž sníží frekvenci komunikace na minimum a tím prodlouží životnost baterie. Vysoká spolehlivost přenášeného signálu je tudíž doprovázena vysokou úsporou energie.

SMARTCOMFORT_ZAPOJENÍ.JPG

1 přístupový point T/V + 7 ks Smartpoint T nebo T/V

1 přístupový point bridge + 8 ks Smartpoint T nebo T/V

"T" - teplota
"V" - vlhkost

smartbase

SMARTCOMFORT_SMARTBASE.jpg
SMARTCOMFORT_SMARTBASE_1.jpg
SMARTCOMFORT_COMAND MIX.JPG

srdce regulace

Sběrnice SMARTBASE je srdcem celé regulace. Výrobek poslední generace vyvinutý pro řízení všech komponentů pro dosažení klimatického komfortu po celý rok.

Prostřednictvím sběrnice SMARTBASE je možné zónově odřídit až 8 místností + koupelnu. Zajišťuje hydraulické ovládání (otevřeno/zavřeno) až 20-ti elektrotermických hlavic, řízení pozice třícestného ventilu pro nastavení požadované výstupní teploty vody do topného systému, impuls pro sepnutí/vypnutí oběhového čerpadla a další prvky systému.

smartair

SMARTCOMFORT_SMARTAIR.jpg

větrání pod kontrolou

SMARTCOMFORT_SMARTAIR_1.jpg

Dýchaní čerstvého, filtrovaného a odvlhčeného vzduchu je důležitým aspektem života.

Z tohoto důvodu Eurotherm vyvinul systémy úpravy vzduchu optimalizované pro sálavé systémy, které hrají rozhodující roli zejména v letní sezóně. Smartair je sběrnice, která je schopna řídit čištění vzduchu, např. Deuclima-VMC a VMC  při odvlhčování, chlazení a výměně vzduchu zvlášť. Rovněž zajišťuje otevírání / zavírání rolet v různých místnostech.

REKUPERAČNÍ JEDNOTKA_VMC.JPG

VMC

120 V / 240 V

DEUCLIMA - VMC

s kompresorem

REKUPERAČNÍ_JEDNOTKA_DEUCLIMA_VMC.JPG

externí sonda

SMARTCOMFORT_EXTERNÍ_SONDA.jpg
SMARTCOMFORT_EXTERNÍ_SONDA_1.jpg

jaké je počasí ?

Vnímání vnitřního komfortu je také ovlivněno vnějšími povětrnostními podmínkami.

Externí sonda, umístěná vždy na severní straně budovy, umožňuje sledovat v reálném čase venkovní povětrnostní podmínky (teplota / vlhkost). Díky parametrům odeslaným snímačem do řídicí jednotky smartcontrol jsou optimalizovány vnitřní komfortní hodnoty.