1_3 FANTONI dřevěný strop

STROPNÍ VYTÁPĚNÍ & CHLAZENÍ FANTONI

5 odpovědí k systému FANTONI

Nedrží se všechno teplo v horní části místnosti, při vytápění stropními panely FANTONI?

Ne, protože podíl sálavé složky je u stropního vytápění velmi vysoký, cca 80%. Na rozdíl od radiátorů a jiných vysokoteplotních systémů vytápění jsou tak primárně ohřívány okolní konstrukce a od nich je následně ohříván vzduch. Rovnoměrný průběh teplot tak vytváří komfortní topení.

Je možné použít stropní systém FANTONI i pro chlazení?

Ano, sálavý stropní systém FANTONI je obzvláště vhodný i pro chlazení. Díky své malé tepelné setrvačnosti dokáže rychle reagovat na požadované změny teploty ve velmi krátkém čase. V kombinaci s řízenou výměnou vzduchu jde o nejlepší způsob chlazení bez nežádoucího proudění vzduchu a hluku.

Je možné instalovat systém FANTONI na rozsáhlé stropy komerčních objektů?

Ano. Stropní chlazení FANTONI je díky své konstrukci vhodný především na tyto typy instalací. Způsob uchycení dřevěných profilů resp. jejich délka si poradí s jakýmkoliv požadavkem klienta. Ať už jde o rovnoměrné či členité plochy, systém FANTONI se přizpůsobí daným požadavkům.

Jaká je minimální výška, která je třeba pro instalaci stropního systému?

Pokud není přítomno zařízení pro úpravu vzduchu nebo zvláštní potřeby projektu, je dostatečných 20 cm. Vychází se z požadované minimální světlé výšky místnosti.

Můžou být regulovány jednotlivé místnosti odděleně?

Ano, díky regulaci Smartcomfort lze nastavit požadovanou teplotu v každé místnosti zvlášť, a to v režimu vytápění i chlazení. Regulace ovládá vždy teplotu topné nebo chladící vody na základě nejnepříznivější místnosti. V režimu chlazení navíc neustále hlídá aktuální hodnotu rosného bodu a podle toho upravuje teplotu chladící vody.

CLIMACUSTIC_dřevěný stropní systém.jpg

KOMFORT & ENERGETICKÁ ÚSPORA

Rostoucí potřeba na zdravé a komfortní prostředí, požadavky na snížení spotřeby energií a závazek k postupnému snižování škodlivých emisí jsou předpokladem k volbě nízkoteplotních technologií. Při stavbě nových, více izolovaných budov i rekonstrukci stávajících staveb je možné používat sálavé systémy s nízkými vstupními teplotami, které přispívají k lepší tepelné pohodě a ke snížení energetické spotřeby.

Doplnění sálavého velkoplošného vytápění a chlazení o vhodný zdroj tepla nebo chladu, vhodnou regulaci (viz Smartcomfort) a případně i o řízenou ventilaci lze vytvořit prostředí, ve kterém je klima (teplota / vlhkost) trvale monitorováno a průběžně regulováno v závislosti na podmínkách v konkrétní místnosti i venkovním počasí.

Jump-7.jpg

FANTONI

DŘEVĚNÝ AKUSTICKÝ SYSTÉM

Systém FANTONI umožňuje instalovat stropní/stěnové vytápění a chlazení do libovolných prostor.

Tento systém se skládá z dřevěných MDF desek různých barev a dekorů doplněné o potrubí PERT. Výkon v režimu vytápění je 90 W/m2 resp. 50 W/m2 v režimu chlazení. Panely mají výbornou akustickou vlastnost. Největší výhodou je vytvoření velkoplošného vytápění a chlazení v jedné stavební konstrukci.

nadčasový design

nízká spotřeba energie

vysoká účinnost

výborné akustické vlastnosti

FANTONI_CERTIFIKÁT.JPG

BENEFITY SYSTÉMU FANTONI

průběh prostorové teploty

VYTÁPĚNÍ / CHLAZENÍ

Obrázky popisují průběh teplot sálavého stropního vytápění a chlazení a jeho porovnání s nástěnnou jednotkou typu fan-coil.

S panely SAPP nedochází k žádnému nepříjemnému proudění vzduchu.

1. průběh teplot u stropního vytápění

2. průběh teplot při použití radiátorů

SÁLAVÝ STROPNÍ SYSTÉM FANTONI

jednoduchá montáž, důraz na design

CLIMACUSTI_dřevěné stropní vytápění_chla

FANTONI CLIMACUSTIC je systém, který zajišťuje vysokou účinnost a spolehlivost, poskytuje nadčasový design a výborné akustické vlastnosti.

Systém se skládá z dřevěných MDF desek, PERT potrubí, hliníkové odrazové folie a 35mm tepelné EPS izolacem. Dřevěné MDF desky jsou instalovány v horizontální nebo vertikální poloze na systémové montážní profily.

MONTÁŽ STROPNÍHO SYSTÉMU FANTONI CLIMACUSTIC

FANTONI_CLIMACUSTIC_MONTÁŽ_ZÁVĚSY.JPG

součást stavební konstrukce

- závěsy

- montážní profil

- stavební výška 20 cm

- různé způsoby uchycení

ŠIROKÁ NABÍDKA PANELŮ

Na výběr je široká škála finálních úprav akustických panelů - drážkování nebo vykružování různých rozměrů

Typy panelů CLIMACUSTIC.JPG

dekor

barva i dekor dle přání investora

Dřevěné akustické panely nabízí povrch matný nebo lesklý povrch. Vše dle přání investora dle vzorníku.

FANTONI_ACOUSTIC ROOM.jpg
FANTONI_DECORS.JPG

akustika prostoru

DOBA DOZVUKU

Zvýšená hladina hluku ve velkých kancelářích má negativní dopady na soustředění osob, jež v nich pracují. Ve velkých kancelářích s tvrdými povrchovými plochami (sklo, beton) se zvuky a řeč snadno odráží od stěn a ploch a vytváří ozvěny. Panely Fantoni zásadním způsobem snižují dobu dozvuku a tím zvyšují koncentrací a efektivitu zaměstnanců.

STYLOVÉ POUŽITÍ SYSTÉMU FANTONI

FANTONI_CLIMACUSTIC.jpg

Modularita dřevěných lamel umožňuje přizpůsobení konstrukce prostředí: je tedy možné instalovat sálavý strop a každý jeho komponent v libovolném prostoru. Stejně snadno je možné vložit část systému (osvětlení, větrací otvory apod.) a příslušenství (značky, cedule, bannery, různá ostatní zařízení atd.).

JEDNOTNÝ KOMFORT S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ

FANTONI_CLIMACUSTIC_KNIHOVNA.jpg

CLIMACUSTIC je strop navržený tak, aby se stal nedílnou součástí prostoru, který je v zimě rovnoměrně vytápěn a příjemně ochlazován v létě. Kontinuita stropu vytváří vizuální jednotnost v prostředí, která podporuje integraci s jakýmkoliv doplňkovým vybavením se zachováním plnohodnotné variability v prostoru.

FANTONI_HYDRAULICKÉ ZAPOJENÍ.JPG

jednoduchost

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

FANTONI_MONTÁŽNÍ PROFILY.JPG

katalog

Dřevěný akustický strop má několik způsobů jak instalovat panely. Nabízí se použití s "T" lištou v tloušťce 24 nebo 15mm přisazenou k panelu. Dále lišta "T" 24mm zapuštěnou v panelu nebo s lištou vytvářející kovovou přiznanou drážku.
Chlazení tímto systémem je bezúdržbové, součástí nejsou žádná chladiva, vyznačuje se bezhlučností.

 

KE ZTAŽENÍ

FANTONI_KATALOG.JPG